Botoks

      muzyka

501 129 378 ul. Partyzantów 79 c, 10-402 Olsztyn  kontakt@epi-centrum.pl

BOTOKS

Newsletter

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami?
Zapisz się do naszego newslettera wysyłając nam swojego emaila, a żadna Cię nie ominie.

 


By zlikwidować zmarszczki będące skutkiem kurczenia się mięśni można zastosować toksynę botulinową. To substancja pochodzenia naturalnego wytwarzana przez beztlenowe bakterie Clostridium botulinum. Dostarczona organizmowi w odpowiedniej dawce może mieć leczniczy wpływ wykorzystywany zwłaszcza w medycynie estetycznej.
W zabiegach kosmetycznych stosuje się toksynę botulinową (znaną też jako jad kiełbasiany) w oczyszczonej formie. Jest ona uzyskiwana w spełniających konieczne warunki laboratoriach. Mechanizm działania botoksu polega na zatrzymywaniu bodźców zachodzących między nerwami a mięśniami, blokując impulsy nerwowe wywołujące skurcze mięśni twarzy.

Zastosowanie botuliny w medycynie estetycznej

Botulina w niewielkich dawkach znajduje zastosowanie w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej. W naszych gabinetach wykorzystujemy botoks przede wszystkim w zabiegach przeciwzmarszczkowych oraz regulujących nadmierną potliwość. Dokładamy wszelkich starań, by efekty działań naszego zespołu były dla Państwa satysfakcjonujące.

Botoks działa wyłącznie w mięśniach, do których został zaaplikowany, wygładzając pomarszczoną skórę. Jeśli zabieg wykonuje profesjonalista, nie istnieje ryzyko utraty naturalnej mimiki twarzy. Rezultaty działania toksyny są zauważalne po kilku lub kilkunastu dniach, natomiast utrzymują się do ok. 4-6 miesięcy.

Botoks wstrzykiwany w optymalnych dawkach przynosi widoczne efekty i jest bezpieczny, ponieważ ma działanie miejscowe i nie wchłania się do organizmu. By zmniejszyć niepożądane skutki kurczenia się mięśni twarzy, proponujemy zabiegi redukcji zmarszczek górnej części twarzy („kurze łapki” i zmarszczki między brwiami) oraz okolic ust.

Ponadto w naszej ofercie znajdziecie Państwo również zabiegi z wykorzystaniem botoksu regulujące nadmierną potliwości. To działania nieinwazyjne, ale bardzo skuteczne, a ich efekt przy regularnym wstrzykiwaniu preparatu utrzymuje się nawet do roku. Dotyczy np. nadpotliwości pach i polega na zablokowaniu gruczołów potowych w tej partii ciała.

Zapraszamy również do naszej filii w Gdańsku

Muzyka: bank muzyki Front Music www.front-music.pl

© 2007-2019 Epi Centrum Olsztyn