IPL solari

      muzyka

501 129 378   ul. Partyzantów 79 c, 10-402 Olsztyn  kontakt@epi-centrum.pl

IPL SOLARI

Newsletter

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami?
Zapisz się do naszego newslettera wysyłając nam swojego emaila, a żadna Cię nie ominie.

 


Dokuczają Ci popękane naczynka na twarzy lub nogach? Marzy Ci się skóra bez nieestetycznych zaczerwienień? A może szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się trądziku? Już dziś umów się na innowacyjny zabieg laserowego zamykania naczynek i usuwania trądziku. W salonie Epi Centrum w Olsztynie wykonujemy go za pomocą nowoczesnego urządzenia IPL Solari.

Zabiegi laserowe odgrywają ogromną rolę we współczesnej kosmetyce i medycynie estetycznej. Nie bez powodu – szerokie spektrum ich zastosowania pozwala redukować przebarwienia, przywracać skórze młody wygląd, likwidować zmiany trądzikowe i nie tylko. Możliwości związane z urządzeniem IPL Solari wykorzystujemy w naszym gabinecie w Olsztynie.


 

Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek

Technologia IPL uznawana jest za jedną ze skuteczniejszych metod leczenia cery naczyniowej. Zabieg, który wykonujemy w naszym gabinecie, polega na naświetlaniu zmian skórnych. Emitowana w tym czasie energia pochłaniana jest przez hemoglobinę i zamieniania na ciepło. Na skutek podniesienia temperatury krwi dochodzi do koagulacji i uszkodzenia ściany naczynka, które zostaje usunięte z organizmu.

Zabieg laserowego zamykania naczynek polecamy osobom nie tylko ze skórą delikatną i wrażliwą, ale także grubą i tłustą ze skłonnością do powstawania rumieni. Z powodzeniem zabieg możemy stosowany również w przypadku osób z trądzikiem różowatym. Każdy z zabiegów w gabinecie poprzedzamy pogłębionym wywiadem kosmetologicznym w celu dobrania odpowiednich parametrów lasera.

Redukcja zmian skórnych

Problemy trądzikowe to jedna z przypadłości cywilizacyjnych. Zarówno w leczeniu trądziku pospolitego, jak i różowatego idealnie sprawdza się laser IPL Solari, który wnika w głąb skóry, po czym oddziałuje na gruczoły łojowe, ograniczając ilość produkowanego przez nie sebum. W efekcie zabieg niszczy bakterie, odkaża skórę i obkurcza pory. Krótki i bezpieczny zabieg laserowego usuwania pieprzyków, żylaków, przebarwień i innych niedoskonałości występujących na skórze za pomocą lasera najlepsze efekty daje podczas wykonywania go w seriach od 3 do 5 powtórzeń. Po wykonaniu pojedynczego zabiegu zaleca się około tygodniową przerwę przed kolejnym.

Laserowe leczenie i zamykanie naczynek

„Pajączki”, czyli rozszerzone naczynia krwionośne, pojawiają się najczęściej na twarzy i nogach tworząc siateczkę rozszerzonych żyłek. Podczas zabiegu hemoglobina wychwytuje energię pochodzącą ze światła. Laser zamyka wszelkie zmiany naczyniowe, jak np. pajączki, naczyniaki.

Zaletą laserowego zamykania naczynek na twarzy, nogach i na nosie, usuwania pieprzyków oraz leczenia trądziku jest bezinwazyjny i w pełni bezpieczny charakter zabiegu. Oprócz widocznych i satysfakcjonujących efektów, pacjenci mogą liczyć na natychmiastowych powrót do codziennych obowiązków.

Fotoodmładzanie skóry

Jest to metoda regeneracji skóry przy użyciu światła lasera. Zabieg jednocześnie wygładza skórę, usuwa drobne zmarszczki, piegi i przebarwienia, poprawiając wygląd skóry twarzy.
Podczas zabiegu urządzenie emituje fale światła o różnej długości i w wielu kierunkach. Dzięki temu światło aparatu Solari likwiduje kilka efektów fotouszkodzeń skóry. Ogromną zaletą fotoodmładzania jest to, że pacjent już na drugi dzień może wrócić do swoich codziennych zajęć – skóra po zabiegu jest jedynie lekko zaczerwieniona.

Leczenie trądziku pospolitego oraz różowatego

Laser IPL jest skuteczny także w leczeniu zmian trądzikowych. Działa następująco: niszczy bakterie, które odpowiedzialne są za zmiany zapalne w trądziku. Wnikając w głąb skóry, działa na gruczoły łojowe, ograniczając produkcję sebum. Ma także właściwości odkażające i skurczające pory. Kilka zabiegów to gwarancja lepszej kondycji skóry.

Jak działa IPL SOLARI

IPL (Intense Pulse Light) jest laserem wykorzystywanym w medycynie estetycznej do zabiegów związanych z odmładzaniem skóry, epilacją oraz leczeniem różnego rodzaju zmian skórnych. Wiązka światła emitowana przez laser działa tuż pod powierzchnią skóry. Konkretne komórki, które zawierają barwnik w skórze, absorbują energię świetlną, która przekształca się w energię cieplną. Laser IPL emituje impulsy świetlne o różnej długości.
Terapia IPL to technologia nieablacyjna, działająca w niższych warstwach skóry właściwej, bez wpływu na naskórek.

Jak przebiega zabieg?

SOLARI, w porównaniu do innych systemów IPL, ma dużą prędkość powtarzania, dzięki czemu zabieg jest krótki.
Bezpieczne impulsy wielokrotne są wyjątkowo ważne przy zmianach naczyniowych.
Dodatkowo, pierwszy błysk impulsu przekształca oksyhemoglobinę w methemoglobinę, dzięki czemu światło kolejnych błysków absorbowane jest silniej. Wpływa to na mniejsze zużycie energii i bezpieczeństwo zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty i jak często należy powtarzać zabieg?

Najbardziej skuteczna jest seria zabiegów IPL. Liczba wizyt ustalana jest z Kosmetologiem podczas konsultacji.

Wskazania:

Zmiany naczyniowe
Epilacja
Trądzik
Fotoodmładzanie skóry
Poszerzone pory
Rumień pospolity
Teleangiektazje
Melazma

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią
Choroby nowotworowe
Opalenizna
Stosowanie kremu z retinolem, wit. C, A, E lub z kwasami owocowymi
Zażywanie wit. A, E lub betakarotenu
Przyjmowanie leków rozrzedzających krew (Aspiryna, Ferwex, Gripex)
Przyjmowanie antybiotyków
Przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp)
Obecność zmian barwnikowych, przerośniętych pieprzyków
Bielactwo, łuszczyca, skłonność do bliznowacenia
Epilepsja
Nieleczone bądź nieunormowane nadciśnienie
Opryszczka w stanie aktywnym (14 dni od pojawienia się wykwitu)
Zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
Ekstrakcja zęba w ciągu ostatnich 4 tygodni
Uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
Zabiegi złuszczające 7 dni przed zabiegiem
Botox, kwas hialuronowy, złote nici
Alkohol 2 dni przed zabiegiem
Metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi
Rozrusznik serca, sztuczne serce, bajpasy, aparat słuchowy, implanty w uszach

Zapraszamy również do naszej filii w Gdańsku

Muzyka: bank muzyki Front Music www.front-music.pl

© 2007-2019 Epi Centrum Olsztyn