501 129 378 lub 662 169 602
ul. Partyzantów 79 c, 10-402 Olsztyn
kontakt@epi-centrum.pl
KARBOKSYTERAPIA

Newsletter
Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami?
Zapisz się do naszego newslettera wysyłając nam swojego emaila, a żadna Cię nie ominie.
Kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla w różnych częściach ludzkiego ciała w celu poprawy krążenia w tkankach, poprawy elastyczności skóry, niwelowaniu wiotkości, redukcji miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu lub modelowaniu ciała po liposukcji.
Wskazania i przeciwwskazania
Najnowsze informacje sprawiają, że karboksyterapia stopniowo zaczyna znajdować się w centrum zainteresowania uznanych ekspertów i celebrytów, którzy wolą tą metodę leczniczą niż bardziej inwazyjne techniki odmładzania. Pozwala ona:
- zmniejszyć rozstępy
- zwiększa efekty liposukcji
- leczy cellulit
- umożliwia konturowanie niektórych rejonów ciała (uda, biodra, brzuch)
W dermatologii estetycznej wykorzystuje się efekt wazodylatacyjny wraz z wpływem na śródskórną reorganizację kolagenu. Wspomniany efekt widoczny jest dość wcześnie, zwykle po dwóch zabiegach, np. w ciągu 7-14 dni. Napięcie skóry, a także jej wygląd ulegają widocznej poprawie. Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do korekcji podwójnego podbródka, szyi, dekoltu, wiotkiej skóry na brzuchu i ramionach (nawet po brachioplastyce) oraz wewnętrznych powierzchniach ud.
Bardzo dobre rezultaty osiąga się również w przypadku zabiegów służących konturowaniu ciała i po zabiegach liposukcji, w leczeniu lipomatosis, rozstępów i skóry na gładziźnie czoła, „kurzych łapek”, drobnych zmarszczek wokół oczu i dolnych powiek – jednak trzeba zaznaczyć, że zastosowanie w tych okolicach wymaga dużego doświadczenia lekarza.
Dermatolodzy stosują karboksyterapię u pacjentów ze źle gojącymi się owrzodzeniami nóg, u chorych z obwodowymi powikłaniami cukrzycowymi, w terapii przerosłych blizn i kolidów oraz źle gojących się ran chirugicznych, w leczeniu choroby Raynaud’s, choroby Burgera, akrocyanozy, obrzęku limfatycznego, w gojeniu po zastosowaniu implantów skóry. Karboksyterapia jest też skuteczna w leczeniu niektórych objawów łuszczycy, zwłaszcza w skojarzeniu z tradycyjnymi metodami, w scieroderma circumscripta, alopecia difusa i alopecia areata
Wnioski
Przedstawiona metoda jest absolutnie wszechstronna, bezpieczna, fizjologiczna, selektywna i bardzo mało inwazyjna, obejmuje przy tym szeroki zakres wskazań terapeutycznych. Równocześnie karboksyterapia nie jest kosztowna, a zatem jest to zarazem metoda osiągalna dla pacjentów.