Karbosyterapia

      muzyka

501 129 378 lub  662 169 602 ul. Partyzantów 79 c, 10-402 Olsztyn  kontakt@epi-centrum.pl

KARBOKSYTERAPIA

Newsletter

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami?
Zapisz się do naszego newslettera wysyłając nam swojego emaila, a żadna Cię nie ominie.

 

Kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla w różnych częściach ludzkiego ciała w celu poprawy krążenia w tkankach, poprawy elastyczności skóry, niwelowaniu wiotkości, redukcji miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu lub modelowaniu ciała po liposukcji.

Wskazania i przeciwwskazania

Najnowsze informacje sprawiają, że karboksyterapia stopniowo zaczyna znajdować się w centrum zainteresowania uznanych ekspertów i celebrytów, którzy wolą tą metodę leczniczą niż bardziej inwazyjne techniki odmładzania. Pozwala ona:

  • zmniejszyć rozstępy
  • zwiększa efekty liposukcji
  • leczy cellulit
  • umożliwia konturowanie niektórych rejonów ciała (uda, biodra, brzuch)

W dermatologii estetycznej wykorzystuje się efekt wazodylatacyjny wraz z wpływem na śródskórną reorganizację kolagenu. Wspomniany efekt widoczny jest dość wcześnie, zwykle po dwóch zabiegach, np. w ciągu 7-14 dni. Napięcie skóry, a także jej wygląd ulegają widocznej poprawie. Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do korekcji podwójnego podbródka, szyi, dekoltu, wiotkiej skóry na brzuchu i ramionach (nawet po brachioplastyce) oraz wewnętrznych powierzchniach ud.

Bardzo dobre rezultaty osiąga się również w przypadku zabiegów służących konturowaniu ciała i po zabiegach liposukcji, w leczeniu lipomatosis, rozstępów i skóry na gładziźnie czoła, „kurzych łapek”, drobnych zmarszczek wokół oczu i dolnych powiek – jednak trzeba zaznaczyć, że zastosowanie w tych okolicach wymaga dużego doświadczenia lekarza.

Dermatolodzy stosują karboksyterapię u pacjentów ze źle gojącymi się owrzodzeniami nóg, u chorych z obwodowymi powikłaniami cukrzycowymi, w terapii przerosłych blizn i kolidów oraz źle gojących się ran chirugicznych, w leczeniu choroby Raynaud’s, choroby Burgera, akrocyanozy, obrzęku limfatycznego, w gojeniu po zastosowaniu implantów skóry. Karboksyterapia jest też skuteczna w leczeniu niektórych objawów łuszczycy, zwłaszcza w skojarzeniu z tradycyjnymi metodami, w scieroderma circumscripta, alopecia difusa i alopecia areata

Wnioski

Przedstawiona metoda jest absolutnie wszechstronna, bezpieczna, fizjologiczna, selektywna i bardzo mało inwazyjna, obejmuje przy tym szeroki zakres wskazań terapeutycznych. Równocześnie karboksyterapia nie jest kosztowna, a zatem jest to zarazem metoda osiągalna dla pacjentów.

Zapraszamy również do naszej filii w Gdańsku

Muzyka: bank muzyki Front Music www.front-music.pl

© 2007-2019 Epi Centrum Olsztyn